9 Październik 2015   -   Imieniny obchodzą: Paulina, Daniel, Franciszek
Strona główna Moda ślubna Jaki garnitur dla Pana Młodego?
Jaki garnitur dla Pana Młodego? Drukuj Email

Garnitur Pana Młodego musi być elegancki oraz dopasowany do stroju Panny Młodej.

Jeżeli Panna Młoda wymarzyła sobie białą suknię, garnitur Pana Młodego powinien być w ciemnym kolorze: czarnym, granatowym lub ciemnoszarym. Modne są  ciemne tonacje w delikatne prążki.

Dobry i elegancki garnitur powinien składać się z 3 elementów, tzn. kamizelki, spodni i marynarki. Marynarka powinna być zapinana na 3 lub 4 guziki. Kamizelka powinna być z tego samego materiału oraz w tym samym kolorze co marynarka. W sklepach z modą ślubną pojawiły się także garnitury z ozdobnego żakardu, m. in. w kolorach łączących czerń ze zgaszonym srebrem czy fiolet z delikatnym złotem. Do dopełnienia całości stroju Pana Młodego potrzebna jest także biała koszula oraz ozdobny krawat, musznik lub tradycyjna mucha, która jednak przestaje być w modzie.

Jeśli Panna Młoda wybierze suknię ślubną innego koloru niż biel, Pan Młody może wybrać garnitur w kolorach pastelowych np. beżowy, szarobłękitny, delikatnie rozjaśniony szary.

Na ślub Pan Młody może również wybrać założyć bardziej niespotykany strój, np.:

  • surdut zwykle czarny lub ciemnoszary, do niego koniecznie białą koszulę, jasną kamizelkę, spodnie w prążki, a zamiast krawatu – fular, zwany również ascotem (jest to rodzaj chustki z delikatnej tkaniny, spiętej efektowną szpilą, noszony do rozpiętych pod szyją koszul) lub musznik,
  • smoking (najczęściej w kolorze czarnym, burgundu lub granatu), do którego nie zakłada się kamizelki, tylko specjalny pas smokingowy. Do tego białą koszulę z łamanym lub klasycznym kołnierzykiem, z zapinanymi na spinki mankietami oraz muszkę w kolorze pasa,
  • frak, będący najbardziej eleganckim męskim strojem. Klasyczny frak powinien być czarny, z długimi połami, do niego powinno się założyć śnieżnobiałą koszulę usztywnioną gorsetem z wywiniętymi mankietami z ozdobnymi szpilkami, białą kamizelkę, białą muszkę - koniecznie wiązaną, białe rękawiczki, czarne lakierki i spodnie z lampasami.

Przyszły Pan Młody, aby wyglądać naprawdę pięknie i mieć dobrze dopasowany strój do sukni Panny Młodej, powinien przede wszystkim pamiętać, że:

  • buty powinny być sznurowane i dopasowane kolorystycznie do stroju,
  • spodnie powinny sięgać tuż nad linię butów, nogawki mają się lekko załamywać, opierając się o przód buta,
  • koszula może nieco wystawać poza rękaw marynarki, jednak nie więcej niż 1,5-2 cm,
  • do butonierki można włożyć kwiatek lub chusteczkę w kolorze kamizelki.

 

 
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
reklama.jpg

Sonda

Jaki pojazd zawiezie Was do ślubu?